Vítejte

Web je zaměřen na elektroniku / bastlení atd...

K oživení zařízení, zde uveřejněných, by měl většinou stačit laboratorní zdroj a multimetr. Nějaký ten generátor a osciloskop taky není na škodu mít po ruce.

VN zdroj s 555

Vysokonapěťový zdroj s transformátorem z televize a budičem tvořeným astabilním klopným obvodem s 555kou.

Zdroj 0-30V/1A

Zdroj s regulovatelným napětím by neměl chybět v žádné elektrodílně. Tento popisovaný zdroj neobsahuje žádné integrované obvody, pouze tranzistory a několik dalších součástek.

3087674113

Bezkontaktní spínač s tranzistorem MOSFET pro AEG airsoftové zbraně. Ke spínání velkých proudů je klasický, kontaktní spínač nepoužitelný protože se po nejakém čase kontakty opálí nebo upadnou.

Tester elektrolytických kondenzátorů

Kondenzátory od některých výrobců nejsou nejlepší kvlity a proto se často stávají nejporucho vější částí zařízení, především se zvětšuje jejich sériový odpor. Sériový odpor se vzrůstající teplotou klesá, takže příznaky se projevují jen při zapnutí a po "nažhavení" zmizí. U zapojení s takovýmito příznaky, je potřeba změřit jejich sériový odpor, například následují zkoušečkou.

2156346162

Nabíječka olověných akumulátorů - autobaterií. Zapojení s integrovaným napěťovým a proudovým regulátorem L200CV.

Lavinový generátor - blikač

Netradiční zapojení tranzistorů - jako lavinový generátor. Tento generátor obsahuje jen 3 součátky (pro jednu LEDku) a můžete je řadit za sebe teoreticky do nekonečna.

Robotický hlas

Zapojení, které z obyčejného lidského hlasu vytvoří robotický nebo počítačový hlas.

8786115248

Teorie - Základní zapojení a vlastnosti operačního zesilovače.

WiFi plechovka

Snad v každém větším městě je hromada WiFi sítí a některé úplně nezabezpečené. To je sice pěkné, ale problém může být se sílou signálu. Nejlevněji se to dá vyřešit plechovkou.

early mesquite

Lampička spínaná zvukem, svítí nějaký určitý čas a potom plynule pohasíná až úplně zhasne. Zapnutí například tlesknutím je lepší, než ve tmě šmátrat po vypínači.